Hamlet
Jakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, kniha

William Shakespeare, Filip Krajník — Hamlet

Klient
Větrné mlýny
Rok
2022
Rozsah prací design, sazba, retuše
Provedení 240 stran, 130 x 200 mm, pevná vazba
Kategorie

Hamlet v novém překladu shakespearologa Filipa Krajníka představoval určitou výzvu. Sazba Shakespeara určená pro akademické prostředí má svá zaběhlá pravidla a není jich právě málo. Část textu je v próze, část v blankversu, připojené jsou scénické poznámky Shakespearovy i překladatelovy, číslování řádků, poznámky pod čarou atd. To vše na poměrně omezeném formátu 130 x 220 mm.

Grafický návrh odráží Hamletovo rozbíhavé, schizofrenní myšlení. Celou knihou procházejí tenké čáry, na začátku se ještě protínají, postupně se ale rozcházejí, až se zcela minou. Text hry je vysázený moderní antikvou s historizujícím tvaroslovím, vše ostatní bezpatkovou variantou stejného fontu.

Jakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, knihaJakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, kniha Jakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, kniha Jakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, kniha Jakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, kniha Jakub Rejlek, William Shakespeare, Filip Krajiník, Hamlet, kniha